

| Parameter | Value |
|---|---|
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 9.8 V |
| Number of Channels | 2 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Peak Pulse Current | 4 A |
| Diode Capacitance | 0.8 pF |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 1397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10848
Ext.Price$0.10848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10848 | $0.10848 |
| 10 | $0.05424 | $0.54240 |
| 50 | $0.04833 | $2.41650 |
| 100 | $0.04307 | $4.30700 |
| 500 | $0.03942 | $19.71000 |
| 1000 | $0.03608 | $36.08000 |
| 3000 | $0.03303 | $99.09000 |
| 5000 | $0.02764 | $138.20000 |
